Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans
Aslı Deniz Helvacıoğlu '91

Okulumuzun 1991 mezunu Aslı Deniz Helvacıoğlu, 1995 yılında M.Ü. Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi ve aynı üniversitenin Avrupa Topluluğu Enstitüsünde yüksek lisans ve AB Hukuku konusunda doktora yaptı. Boğaziçi Üniversitesi Uluslar arası Ticaret Bölümü’nde tam zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. AB konusunda çeşitli gazete ve akademik yayınlarda çalışmaları yayınlanmış olup, Helvacıoğlu çok iyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Eğitim hayatı Helvacıoğlu’nu sanattan kopartmamıştır.
Özgün yeteneği, çağdaş sanat açısından değer taşıdığı düşünülen yenilikçi ve yaratıcı tarzı ile uluslar arası sanat platformlarında büyük beğeni toplayan sanatçı Aslı Deniz Helvacıoğlu hayatındaki dönüm noktalarından birinin, Kadıköy Anadolu Lisesi’nde resim öğretmeni olan ressam Birsel Gürbüz olduğunu söylüyor. Floransa Üniversitesi’nde sanat tarihi derslerine katılmış, daha sonra M.Ü. Güzel Sanatlar Akademisi’nde resim atölyesine devam etmiştir. Nisan 2002 de ilk kişisel sergisini açmış, Temmuz 2002 de UNİCEF tarafından Tokyo’da gerçekleştirilen ve tüm dünyadan sadece 23 sanatçının katılmaya hak kazandığı t-shirt sergisine katılmıştır. Aralık 2002 de 11 Eylül anısına New York’da bulunan ve BBC tarafından yayınlanan One World One Minute başlıklı digital filmde “One World One Minute One Wish” isimli çalışması ile yer almış ve büyük beğeni toplayarak film içerisindeki süresi uzatılmıştır.
Helvacıoğlu Aralık 2003 de Kültür Bakanlığı’nın sponsorluğunda Floransa Bienali’ne katılmıştır. Yağlı Boya resim dalında Bienal’e katılmaya hak kazanan ilk Türk sanatçısıdır. Bienal’de ünlü sanat eleştirmeni John T.Spike , Helvacıoğlu’nun eserini beğeni ile karşılamış, böyle çalışmaya ve üretmeye devam ederse, ileride bir Rembrandt olabileceğini söylemiştir. Helvacıoğlu Bienal’e katılan 800 sanatçı arasında Bienal CD’sinde yer almaya hak kazanan 15 sanatçı arasında yer almıştır. Aralık 2003’te ikinci kişisel sergisini açan Aslı Deniz Helvacıoğlu çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürmektedir.
Helvacıoğlu, 2002 yılında Aktüel dergisi tarafından Türkiye’nin en başarılı gençlerinden biri olarak seçilmiş, 8 Mart 2004 tarihinde ise Sabah Gazetesi tarafından Türkiye’nin en başarılı 5 rol model kadınından biri olarak seçilerek, yazı dizisi içerisinde ilk sırada yer almıştır. Bienal’deki başarısı nedeniyle Salacak Rotary tarafından yılın sanatçısı olarak ödüllendirilmiştir.

<<< geri


SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette AramaFirmalar rehberinde yer alarak mezunlarımızın size ulaşabileceğini biliyor musunuz?
Evet
Şimdi öğrendimKadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi