Ana SayfaHaberler | Duyurular | Avantaj Rehberi | Kim Nerede? | Forum | Fotoğraf Galerisi | Etkinlikler | Linkler | Site İçi Arama | Sanal Tur
» E-mail adresiniz:
» Şifreniz:
  » Web Üyesi Olun
  » Dernek Üyeliği

  » Tüzük
  » Tarihçe
  » Bize Ulaşın
  » Banka Hesap No
  » Yönetim Kurulu
  » Kristal Martı
  » Dernek Üyeliği
  » Dosyalar
  » Kullanım Kuralları
  » Basında Biz

  » Sunduklarım
  » Aradıklarım
  » KALbin Arama

  » Ürünler

  » Emlak
  » Vasıta
  » Eşya
  » Özel Ders
  » Diğer


paylaseNroll® CM

© SAY Ajans
Martılar, Geleneksel Talaş Böreği Günü’nde yuvalarında buluştu…
7 Eylül 2013 Cumartesi

 
Her yıl  geleneksel olarak düzenlediğimiz “Talaş Böreği Günü”nde buluştuk.  Eski ve yeni maariflileri bir araya getiren, ortak kültürün ve geleneklerin simgelerinden biri olan geleneksel buluşma, çok renkli görüntülere ve anlara sahne oldu.
 
12:30-14:00 arası ´88 döneminin 25. Mezuniyet kutlamak için sertifika töreni düzenlendi. Sertifikalarını okudukları dönemdeki öğretmenlerinin ellerinden alan ’88 dönemi, daha sonra dönem koridorlarındaki sınıfları doldurarak -kısa bir süreliğine de olsa-.öğrencilik günlerine geri döndüler.
 
Farklı enstrümanlarla Talaşımıza katılan Sokak Müzisyenleri günümüze renk kattı. Çocuklarımıza ayrılan bölümde kurulan oyun parkı ve çocuklara özel etkinlikler ise ilgi ve beğeni kazandı.
 
Oturma grubu ve minderle donatılan çamlıkta, öğretmenlerimiz ve mezunlarımız uzun uzun sohbet imkanı bulurken, isteyenler “Maarif Hatırası” ve “25. Yıl Hatırası” fotoğraf köşelerinde küp-cübbe giyerek yüzlerce fotoğraf çektirdiler.
 
Bu yıl bir ilk gerçekleştirilerek Londra’da eşzamanlı Talaş kutlaması yapıldı.  Kilometrelerce ötede ve farklı dönemlerden olmalarına karşın aynı Camia duygusunu paylaşan 15 maarifli, Londra’da bir araya gelerek bu anlamlı güne ortak oldular.  3G bağlantısıyla kurulan video bağlantısı sayesinde Londra’daki mezunlarımız Çamlık’ta bulunma, Çamlık’taki mezunlarımız da sahnedeki ekrandan Londra’daki mezunlarımızı görme fırsatı buldu.
  
Talaş Böreği Gününde “Kristal Martı Ödülleri” de sahiplerini buldu. Bu yıl Kristal Martı Ödülü alan maarifliler:
 
·       Ozan Ekmel Anda ‘85
·       Nihat Odabaşı ‘86
·       Tarık Ongun ‘90
·       Mert Yücel ‘95
·       Tolga Sütlü ‘00
 
Ayrıca Madımak Oteli’nde yitirdiğimiz Kadıköy Maarifli müzisyen Hasret Gültekin’in ölümünün 20. Yılında, adının yaşatılması amacıyla Camiamızdan gelen talepler değerlendirilerek Kalid tarafından başlatılan burs fonu duyuruldu ve katılan aile üyelerine anı plaketi takdim edildi.
Okulumuza 1956 yılında giren ve mezuniyetlerinin 50. Yılını kutlayan 1963 mezunlarımıza 50.Yıl Madalyaları sahnede kendi dönemlerinin değerli öğretmenleri Teoman hocamız, Kamil hocamız ve Hikmet hocamız tarafından takdim edildi.
  
Günün sonunda yapılan hediye çekilişinde mezunlarımıza çeşitli hediyeler dağıtıldı.
 
Gün boyu birbirine doyamayan Martılar akşam Koço’da sohbete devam etti.  200 kişilik mezun grubu geç saatlere kadar birlikteliğin ve Moda Koyu’nun keyfini çıkardı.
 
Katılan öğretmenlerimize, mezunlarımıza, çalışanlara, bizlerle omuz omuza görev alan öğrenci kardeşlerimize ve destekçilerimize teşekkür ederiz.

<<< geri


SIK KULLANILANLARA EKLE | ANASAYFAM YAP

  » Site İçi Arama
  » Internette Arama


Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Web Sitesi